Kształtowanie wyobraźni u dziecka

07-09-2020

Podczas rozwoju dziecka ważne są dobrze dobrane gry i zabawy- pomogą one rozwinąć skrzydła dziecka. Warto więc zapisać sobie kilka pomysłów na zabawy, które nie tylko zajmują czas dziecku ale również pomagają rozwijać umiejętności. Dzisiaj kilka zabaw na rozbudzenie dziecięcej wyobraźni.

Teatrzyk cieni- do zabawy jest nam potrzebna tylko ściana i cień z lampy, świecy lub słońca. Pozwól by dziecko za pomocą własnych rąk tworzyło nowe cienie, kształty oraz zgadywało co Tobie udało się pokazać na ścianie.

Opowiedz mi bajkę- do tego będziemy potrzebować nakrętek po wodzie lub słoiku oraz . Wycinamy koła z obrazkami np. misia lub parasolki i wkładamy do środka pudełka. Odwracamy tak by nikt z nas nie widział- rozdzielamy losowo równo nakrętki między uczestników. Każdy musi ułożyć bajkę z otrzymanych elementów.

Komenda kroczy- jedna osoba wypowiada komendy a reszta za nią naśladuje. I tak można udawać psa, skakać na jednej nodze a reszta musi powtórzyć z jak największą starannością ruch.

Artystyczny bum- białe lub stare koszulki+ farbki oznaczają iż może narodzić się nowy Pablo Picassso lub projektant mody jak Dior lub Chanel. Dziecko będzie mogło zaprojektować i stworzyć nową koszulkę za pomocą farb i nożyczek- kto wie co z tego ca krzyk mody wyjdzie.