Domowe zabawy na czas epidemii

21-10-2020

Dzieci kiedy mają ograniczony kontakt z rówieśnikami oraz muszą siedzieć w domu popadają w rutynę i nudę. Dziecko powinno zapamiętać dzieciństwo jako czas radości i zabawy by nie zaprzątać zbyt wcześnie swojej głowy troskami. Ruch i aktywność jest niezwykle potrzebna ponieważ wspomaga rozwój ruchowy oraz umysłu dziecka. Przedstawimy wam świetne pomysły na rozruszanie dziecka w czasie kiedy ważne jest zachowanie dystansu społecznego.

Poranna gimnastyka

Warto zacząć dzień od ruchu i wprowadzić organizm w wyższe obroty. Można zacząć od typowych ćwiczeń porannych jak skłony i przysiady ale również doskonale sprawdzi się poranny taniec. Dobrze dobrana muzyka wprowadzi miły nastrój na cały dzień. Wiadomo też iż aktywność fizyczna wydziela endorfiny- hormon szczęścia.

Kuchenne zmysły

Zabawa, która angażuje zmysły jest doskonała w etapie rozwoju dziecka. Przygotuj różne warzywa, owoce oraz szalik do przewiązania oczu. Dziecko ma za zadanie rozpoznać po dotyku co to jest a później po smaku. Doskonale taka zabawa pomaga w treningu koncentracji. Może nam się również udać przemycić produkt, którego dziecko nie chce spróbować.